MÜZİKAL AÇIDAN PROJENİN İÇERİĞİ

Ludwig Van BEETHOVEN, Wolfgang Amadeus MOZART, Franz SCHUBERT, Georges BIZET, Dmitri SHOSTAKOVICH, Paul De SENVEILLE, Niccollo PAGANINI gibi dünyaca ünlü değerli müzisyenlerin eserleri “Bağlama” eşliğinde icra edilirken; Yunus EMRE, Aşık VEYSEL, Pir Sultan ABDAL, Aşık Mahsuni ŞERİF ve Neşet ERTAŞ gibi değerli ozan ve sanatçılarımızın da eserleri klasik batı müziği enstrümanları ve yine bağlama eşliğinde icra edilecektir.

Dünya müzik dinleyicisi ilk kez, Türkiye’den gelen yerel, otantik bir enstrüman olan Bağlama’dan, klasik batı müziğinin unutulmaz eserlerini; evrensel müzik kriterlerine uygun şekilde aranje edilmiş hali ile dinleyecektir.

Turkish Chamber Orchestra ise, vatanımızın bağrından kopan unutulmaz sanatçılarımızın unutulmaz türkülerini batı enstrümanları ile icra edeceklerdir. Her iki icrada yine solist sanatçımız “Bağlama” olacaktır Bugüne kadar, Türk Halk Müziği eserleri, çeşitli etnik müzik festivallerinde, resitallerde, konserlerde bağlama ile icra edilmiştir. Fakat bağlama ile uluslararası alanda, uluslararası üne sahip bir filarmoni orkestrası eşliğinde klasik batı müziği eserlerinin icra edilmesi, ilk defa gerçekleştirilecektir

- BASINDA KÖPRÜ VE ÖTESİ