VİYANA KONSERİ

14.01.2019, MONTAG 19:30 UHR
BORRUMAUS SAAL
KARL-BORRUMAUS PLATZ 3, 1030 WIEN

Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının iş birliği ve Viyana Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğiyle bağlama virtüözü Ahmet Koç, şef Betin Güneş'in yönettiği Türk Oda Orkestrası ile "Köprü ve Ötesi" projesi kapsamında Viyana’da bir konser gerçekleştirdi.

14 Ocak Pazartesi akşamı Borromäus Salonu’nda gerçekleşen konsere T.C. Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım, T.C. Viyana Başkonsolosu Asip Kaya, T.C. Viyana Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Mustafa Kemal Basa ve T.C. Viyana Askeri Ataşesi Albay Abdulkadir Aktura‘nın yanı sıra birçok Türk ve yabancı misyon temsilcileri ve müzikseverler katıldı.

Bağlama virtüözü Ahmet Koç’un, Şef Betin Güneş’in yönettiği Türk Oda Orkestrası ile gerçekleştirdiği konserde soprano Janet Şahin ve tenor Hakan Aysev’de yer aldı.

Yaklaşık 2 saat süren  ve yoğun katılımla gerçekleştirilen konserde Beethoven, Mozart, Schubert gibi ünlü bestecilerin eserleri “bağlama” eşliğinde icra edildi. Ayrıca Yunus Emre, Âşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Âşık Mahsuni Şerif ve Neşet Ertaş gibi Türk halk müziğinin değerli ozan ve sanatçılarının eserleri Klasik Batı Müziği enstrümanları ve bağlama eşliğinde Viyana'lılara unutulmaz anlar yaşattı.

- BASINDA KÖPRÜ VE ÖTESİ